Kolor

18:13:00

Dziś perełka! Wnętrze, które idealnie pokazuje, jak ważna jest kompozycja przy projektowaniu wnętrz. A trzeba pamiętać, że na kompozycję wnętrza nie tylko ma wpływ układ funkcjonalny, czyli układ mebli i całego wyposażenia, ważny jest również kolor. I to właśnie jemu chcę poświęcić dzisiejszy wpis.


Wydawać by się mogło, że sam kolor nie jest tak ważny. Oczywiście ergonomia i funkcjonalność to są priorytety, na których w pierwszej kolejności trzeba się skupić tworząc wnętrze, to dzięki nim „działa” wnętrze i my „działamy” we wnętrzu. Bez nich mamy przestrzeń z przypadkowo dobranymi elementami. Ale kiedy już wnętrze „działa”, można pokusić się o grę kolorem (i materiałami – nie zapominajmy o nich, są również ważne). Poprzez odpowiedni kolor możemy wizualnie wydzielić poszczególne strefy, wyróżnić konkretne meble czy inne elementy, podkreślić jakąś cechę wnętrza lub wręcz przeciwnie - sprawić, aby nie była zauważalna. Kolor może czynić cuda! ☺

Mówiąc o odpowiednim doborze kolorów trzeba wspomnieć o kontraście i geometrii oraz ich roli w kompozycji poszczególnych kadrów. To właśnie dzięki nim każde poniższe ujęcie jest kompletne - jak dla mnie nic dodać, nic ująć! A jaka jest Wasza opinia? 

 Projekt: STUDIO 6B, MICHAL STEINFELD, DONI DVIR
  ----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Przy dopracowanej geometrii lepiej się wypoczywa. Ja przede wszystkim lubię linie proste :-)

    Pozdrawiam, Ania z D.

    OdpowiedzUsuń