Wnętrza, które koją

16:21:00

Na bazie dzisiejszej inspiracji - apartamentu do wynajęcia w Barcelonie, chciałabym przedstawić kilka wskazówek, jak urządzić wnętrza, w których najlepiej się odpoczywa. Dzisiejsze porady można zastosować nie tylko w sezonowym, wakacyjnym lokum, ale także we własnym domu czy mieszkaniu, przecież to właśnie tam najwięcej odpoczywamy wciągu roku. Dzisiejsze zalecenia mogą okazać się pomocne również podczas poszukiwania odpowiedniej miejscówki na wakacje – bez znaczenia czy planujemy wakacje w ruchu czy bardziej stateczne na plaży czy basenie – w każdym wariancie chcemy jak najlepiej i najwięcej wypocząć.


Najważniejsza jest przestrzeń. Oczywiście nie zawsze mamy do dyspozycji wysokie, o dużej powierzchni pomieszczenia. Ważne jest wrażenie przestronności. Osiągnąć je można poprzez zastosowanie jasnych ścian i co najważniejsze należy ograniczyć do minimum ilość mebli i wyposażenia. Zagracone, pełne niepotrzebnych przedmiotów wnętrza przytłaczają i nie pomagają odetchnąć.  Jasne pomieszczenia to nie tylko jasne ściany. Ważne są również okna. Najlepiej, aby były duże i z widokiem na zieleń, bądź inny atrakcyjny, wakacyjny widok ;) Nie przysłaniajmy okien ciemnymi, ciężkimi zasłonami, chyba że urlop spędzamy w miejscach, w których żar leje się z nieba, wtedy faktycznie wszelkie zasłony i żaluzje okazują wręcz niezastąpione. Należy również zwrócić uwagę na oświetlenie – ciemne i ponure pomieszczenia, to nie to czego oczekujemy na wakacjach. W dzisiejszej inspiracji bardzo pomysłowo zostało rozwiązane oświetlenie – to liczne papierowe lampy w kształcie kul rozwieszone niesymetrycznie, na różnych wysokościach, co ważne całe okablowanie również jest tutaj ozdobą – lampy nie są w tradycyjny sposób podłączone - każda papierowa kula posiada osobny kabel podłączony do gniazdka znajdującego się tuż nad ziemią. Równie ważne są naturalne materiały. W barcelońskim apartamencie widzimy ścianę ceglaną ciągnącą się przez całe mieszkanie. Zwróćcie uwagę, że dość problematyczny, podłużny układ wnętrza, stał się wręcz cechą charakterystyczną, zaletą a ceglana ściana scala wizualnie wszystkie pomieszczenia. W apartamencie widzimy dużą ilość drewna – przepięknie zachowana stolarka drzwiowa i okienna, okiennice, podłoga, meble. Naturalne materiały sprawiają, że wnętrze jest bardziej domowe, przytulne. No i nie ma wnętrz bez roślin – pamiętajcie! J
Ostatni punkt to kolorystyka – najlepiej stonowana, dająca oddech, bez krzykliwych zestawień. W inspiracji obok naturalnych materiałów pojawia się biel, która nie tylko rozjaśnia a nadaje również świeżości do wnętrza. Oczywiście delikatne akcenty kolorystyczne jak najbardziej wskazane ;) 


A Wy w jakich wnętrzach odpoczywacie? Dodalibyście coś do listy? J                     ----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Co by nie mówić to faktycznie jest to bardzo ładne wnętrze i muszę przyznać, że ja również przymierzam się do generalnego remontu mojego mieszkania. Jak już widziałam na stronie https://artcorestudio.pl/ to jak najbardziej same materiały do wykończenia wnętrz są również bardzo istotne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniale prezentują się te wnętrza. Super, że jest tyle różnych możliwości aranżacji, którymi można się spokojnie inspirować. Dla mnie to z pewnością duże ułatwienie i oszczędność czasu. Tym bardziej że zamierzam też skorzystać z oferty tego biura https://projektowanie-wnetrz-online.pl/aranzacje .

    OdpowiedzUsuń