Projekt pokoju dla dwóch chłopców

17:14:00

Dziś chciałabym Wam przedstawić jeden z ostatnich utformowych projektów - pokój dla dwóch małych urwisów. Moodboard przedstawia główne założenia projektowe - podział na poszczególne strefy (wypoczynek, nauka, zabawa), podstawowe materiały oraz kolorystykę (dość uniwersalną, akcenty kolorystyczne <żółte i morskie> pojawia się głównie w dodatkach).

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12

Wnętrze było dość wymagające ze względu na skosy znajdujące się na trzech z czterech ścian. Ale to właśnie dzięki nim można było poszaleć z układem funkcjonalnym, tworząc niekonwencjonalne miejsca do zabaw - „bazy” - obszerną kryjówkę tzw. ”jaskinię” oraz „tunel”, do którego można wejść z dwóch różnych stron pokoju. Oprócz tego udało się zaprojektować dużą ilość schowków, zabudów oraz pojemną szafę. Przestrzeń pod oknami dachowymi idealnie nadawała się na kącik do nauki – dwa biurka usytuowane naprzeciw siebie wpasowały się w układ całości. Natomiast we wnęce po lewej stronie od wejścia zaprojekowane zostało pełnowymiarowe łóżko piętrowe a cała wnęka wykończona została żółtą tapicerką. Przestrzeń po środku pomieszczenia to miejsce do zabaw i wspólnego spędzania czasu.

Zobaczcie, jak się całość prezentuje w widoku z góry:

A poniżej wizaulizacje całej przestrzeni:
I co powiecie na taki pokój dziecięcy? ☺

You Might Also Like

4 komentarze

 1. A jak małe są te urwisy? Pokój wydaje mi się skierowany do dzieciaków nieco starszych, powiedzmy 4-5 klasa i w górę.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Ania z D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urwisy młodsze. Pokój zaprojektowany został tak, aby posłużył im parę lat. Mam informację z pierwszej ręki, że chłopcy zachwyceni pokojem, bo projekt już zrealizowany. Niebawem na blogu ukaże się sesja fotograficzna wnętrza, na którą już teraz zapraszam :)

   Usuń
 2. Dla mnie najlepszą opcją są hokery bo dzieci je uwielbiają Hokery

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń