The smallest bathroom with bathtube :)

17:23:00

Dziś chcemy Wam przedstawić kolejne nasze małe „dziecko” – kolejną łazienkę naszej realizacji. Pamiętacie mała, białą łazienkę klik i klik? Ostatnio z każdym projektem mamy do czynienia z coraz to mniejszą łazienką J  To wyzwanie, aby pomimo ograniczonej przestrzeni stworzyć pomieszczenie funkcjonalne no i przy tym w miarę ładne ;)

I żeby za łatwo nie było i tym razem pierwszym i w zasadzie głównym warunkiem stawianym przez inwestorkę była wanna! I to nie byle jaka wanna, tylko pełnowymiarowa wanna. Jak widać na pierwszej koncepcji próbowałyśmy wannę ograniczyć to rozmiarów minimalnych – niestety nie udało się.. będzie wanna o dł. 150cm – czyli w zasadzie na całą długość pomieszczenia J Z początku warunek ten wydawał nam się nie do spełnienia w pomieszczeniu o wymiarach 160x170cm, ale po zastanowieniu chyba całkiem nieźle wyszło, zresztą oceńcie sami!

Pierwsza koncepcja – mała wanna


Zaproponowałyśmy wannę o wymiarach 70x100cm wraz z jednoczęściowym, ruchomym szklanym parawanem. Powstał praktycznie „wysoki” brodzik.  Aby powiększyć przestrzeń wybrałyśmy duże lustro na wymiar oraz fototapetę przedstawiającą uliczkę w Lizbonie na ścianie sąsiadującej ze stelażem wc. Ze względu na bardzo ograniczoną powierzchnię całego mieszkania (26m2) starałyśmy się znaleźć jak najwięcej miejsca do przechowywania: schowek 1 – nad geberitem szafka o grubości ok. 15 cm na środki czystości, schowek 2 – szafka pod umywalką a schowek 3 to wisząca szafka nad pralką robiona na wymiar.
Druga koncepcja – duuuuża wanna J


W tej koncepcji praktycznie połowę łazienki stanowi wanna. Zaproponowałyśmy wannę asymetryczną o wymiarach 80x150, tak aby wygospodarować więcej przestrzeni przy umywalce. Niestety kosztem dużej wanny ilość schowków została zmniejszona, pozostała duża szafka nad pralką oraz zabudowa nad stelażem wc.
Dodatkowo, aby powiększyć przestrzeń,  zaproponowałyśmy lustro praktycznie na pełną wysokość pomieszczenia - od podłogi po wysokość zabudowy nad toaletą. I co myślicie o naszych koncepcjach? Którą wersję wybralibyście? 


You Might Also Like

0 komentarze