Nasza „betonlova” łazienka!

17:26:00

Pamiętacie dwie relacje dotyczące wykonanych przez nas betonowych blatów? Jeśli nie, to dla przypomnienia wysyłamy TU i TU. A dziś chcemy przedstawić „betonową” łazienkę w pełnej krasie.  

Łazienka jest dość duża, ma ok. 8m2 (bez powierzchni „gospodarczej”).  Inwestorzy zdecydowali się na dużą kabinę prysznicową ze spadkiem wyprofilowanym w posadzce. Ze względów funkcjonalnych zdecydowaliśmy tak obudować sufit klatki schodowej, która znajduje się tuż pod łazienką, aby stworzyć skrzynię (imitację szafki) a nie zabudować wszystko na pełną wysokość pomieszczenia, zabierając w ten sposób sporo przestrzeni. Na skrzyni zastosowaliśmy blat betonowy, analogicznie do szafki, na której znajduje się na blatowa umywalka. Dzięki temu łazienka jest wizualnie większa oraz powstała dodatkowa przestrzeń oraz blat do przechowywania. W łazience zaproponowaliśmy również dwa lustra na wymiar przy umywalce oraz przy skrzyni. 

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń zagospodarowałyśmy przestrzeń we wnęce, pod poziomym oknem, na część gospodarczą – pralkę, środki czystości i wszystko inne, co niekoniecznie reprezentacyjne w łazience ;) Wnęka została zamknięta białymi frontami z lakierowanej płyty MDF a nad nią został zastosowany tynk dekoracyjny (bardzo udanie) imitujący beton. Poniższy schemat przedstawia wygospodarowaną gospodarczą przestrzeń:Płytki ceramiczne zostały zastosowane w przestrzeniach „mokrych” czyli przy kabinie prysznicowej, obok toalety i bidetu, na podłodze a nad umywalką zastosowany został pas mozaiki.  Zresztą wszystko widać na zdjęciach – zapraszamy do obejrzenia relacji: 

You Might Also Like

0 komentarze