Kawalerka

12:22:00

Jaka jest wystarczająca przestrzeń do życia, mieszkania? Ile osób, tyle odpowiedzi. Każdy ma inne potrzeby i upodobania, inny styl życia. Ale podstawowe wymagania są wspólne dla wszystkich. Każdy z nas potrzebuje przestrzeni do wypoczynku (dziennego jak i nocnego). Ważna jest również kuchnia, może być w postaci aneksu, dla tych co tylko herbatę przygotowują w domu. Łazienka to również mus. No i na koniec miejsce do przechowywania – większe lub mniejsze w zależności od potrzeb – ubrania, książki, pamiątki trzeba gdzieś przechowywać. To ile metrów kwadratowych obstawiacie?Ułatwię Wam odpowiedź przedstawiając bardzo udaną realizację autorstwa Kariny Maksimczuk (Makao Home) - kawalerkę o metrażu 31 mkw na Starym Mokotowie. Nie jeden z Was pomyśli, że przecież są mieszkania o wiele mniejszym metrażu nawet poniżej 20mkw - w ostatnim czasie coraz ich więcej na rynku, ale według mnie to już nie pełnoprawne mieszkania a raczej pokoje hotelowe, do których wpada się tylko na noc. Dzisiejsza kawalerka to przestrzeń do mieszkania, nie do pomieszkiwania. Zobaczcie jak została zaaranżowana - nie tylko jest pełnoprawny kącik wypoczynkowy „dzienny”, jest również wydzielona sypialnia ukryta za zasłoną. W kuchni można spokojnie dwudaniowy obiad ugotować (jest piekarnik! – co niestety nie jest standardem…polecam kobiwar – dobry substytut, dla tych pozbawionych piekarnika;), jest nawet stół, przy którym posiłek ten można w spokoju zjeść a w łazience wygospodarowano przestrzeń na wannę (dla niektórych to jedno z najważniejszych udogodnień w mieszkaniu;). Czego chcieć więcej? J

Ale, ale! Nie tylko funkcja jest dobrze zaprojektowana, zobaczcie jak „gra” całe wnętrze. Bardzo pomysłowe jest rozwiązanie górnej zabudowy w kuchni – lustrzane fronty z czarną stolarką imitujące witryny, charakterystyczne dla o wiele większych przestrzeni. Kolorystyka, wzory, użyte materiały wszystko to sprawia, że nie dziwie się, że kawalerka bardzo szybko została wynajęta. To kolejny przykład, że pomimo ograniczeń budżetowych (i powierzchniowych) można stworzyć wnętrze pełnoprawne i jakże atrakcyjne. No i co ważne, to polska realizacja! 

Projekt: KARINA MAKSIMCZUK - MAKAO HOME   Zdjęcia: YASSEN HRISTOV 


----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Moja znajoma miała wynajmować prawie identyczną, tylko kiepsko urządzoną. Wystrój zadecydował i wynajęła inną, ale myślę, że gdyby zobaczyła tę, to by się nie wahała ani chwili! :) Jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dość, że piękna to jeszcze bardzo funkcjonalna. A nie ukrywajmy - na ograniczonej przestrzeni to właśnie funkcjonalność jest najważniejsza. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. OO super urządzona! Duży plus za to że jest tak jasno! Warto tez pochwalić za żywą kolorystykę kolorów:) Wszystko się fajnie komponuje. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość duże okna, lustrzane fronty + biel jako tło dla żywej kolorystyki robią robotę ;)

   Usuń
 3. Bardzo mi się podoba. Takie małe połączenie nowoczesności z odrobiną klasyki. Chyba sama nad czymś podobnym pomyślę podczas następnego remontu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń