Męska łazienka

18:13:00

Witamy w piątkowe popołudnie! Chcemy Wam dziś przedstawić projekt, nad którym już jakiś czas temu pracowałyśmy. To łazienka, tym razem męska, prosta w użyciu  łazienka.  Miał być grafit, drewno i kabina prysznicowa typu walk-in – to były wskazówki inwestora.

Tak oto trzymając się wytycznych powstały trzy koncepcje. Wspólnym mianownikiem jest część kąpielowa pokryta grafitowymi płytkami ceramicznymi, wydzielona od reszty łazienki szklaną ścianą, Na podłodze zaplanowane były płytki imitujące drewno, którymi również chcemy pokryć blat pod umywalkę. Jak w każdej łazience, starałyśmy się zapewnić jak największą ilość miejsca do przechowywania, którego nigdy nie jest za wiele.

Pierwsza koncepcja -  przestrzeń pod blatem, na którym stoi prostokątna umywalka, została otwarta, niezabudowana. Natomiast na ścianie na wprost wejścia zaplanowałyśmy zabudowę po części otwartą, po części zamkniętą na głębokość stelaża wc na pełną wysokość pomieszczenia. Koncepcja druga – przestrzeń pod blatem oraz nad stelażem została zabudowana.  Dodatkowo w części kąpielowej zaplanowałyśmy fototapetę, aby ożywić wnętrze i dodać charakteru „wielkomiejskiego” ;)


Trzecia koncepcja to również zabudowany blat, jednak nie do samej podłogi – szuflady są wiszące, natomiast część, w której ukryta została pralka to szafka na pełną wysokość pomieszczenia z dużą ilością przestrzeni do przechowywania. Z tego względu zrezygnowałyśmy z zabudowy nad stelażem wc. 


Inwestor już zdecydował A Wy którą koncepcję wybralibyście? 

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Witam serdecznie,
  Na bloga trafiłam przypadkiem. Ładny, prosty layout.
  Grafika z naszego sklepu zastosowana w projekcie to bardzo miłe zaskoczenie.
  Dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo nam się podobają grafiki z DOBRE PROJEKTY SKLEP więc pewnie często będą się pojawiać w naszych projektach:) Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. projekt drugi :) moim zdaniem najbardziej przestrzenny
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Lada dzień pojawi się post przedstawiający wersję łazienki wybraną przez inwestora. Najwięcej elementów będzie pochodzić właśnie z drugiego projektu. Pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam! Trafiłam na blog szukając pomysłów na zabudowę szafki w łazience. Projekt bardzo ładny :-) Czy mogłabym wiedzieć jakie wymiary ma przedstawiona łazienka? Mamy z mężem identyczny układ łazienki - po lewej od wejścia prysznic typu walk-in a po prawej szafka z zabudowaną pralką i podwieszanymi szufladami. Szafkę nad pralką chciałabym zabudować aż po sam sufit, zastanawiam się jednak czy nie przytłoczy ona małej łazienki (2,20 x 1,80). Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź :) Marta

  OdpowiedzUsuń
 6. Projektowana łazienka ma wymiar 1,75 x 2,30m (bez wnęki obok prysznica), czyli bardzo zbliżony do Państwa łazienki. Myslę,że przy zastosowaniu jasnych kolorów, zabudowa na pełną wysokość pomieszczenia nie pomniejszy wizualnie wnętrza. Można również pomysleć nad zastsowaniem frontów lustrzanych. Pozdrawiam Ewa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń