Przepis na wnętrze w trzech krokach

17:32:00

Dziś utformowy przepis na wnętrze w innej odsłonie niż zawsze, nie jako zestawienie wybranych produktów, lecz w formie trzech kroków - porad, dzięki którym każdy może stworzyć własne, niepowtarzalne wnętrze.


Pamiętajmy, że poniższe rady pomocne są przy posiadaniu bądź wprowadzaniu się na, jak to ja nazywam, bazę - stworzoną przez siebie lub projektanta, czyli na "działające", funkcjonalne wnętrze. Wtedy wzbogacanie pomieszczeń o dodatki ma sens, ale nie zapominajmy o zasadzie: im mniej, tym lepiej - ona we wnętrzach również obowiązuje. :)  Przejdźmy do konkretów! 

Pierwsze i najważniejsze to wprowadzenie do wnętrza pamiątek. Elementów, które przywołują u nas pozytywne emocje, przypominają miłe chwile. Mogą to być zdjęcia, rysunki, przedmioty z historią, które należały do naszych rodziców czy innych członków rodziny. Są to również książki. Wszystkie te elementy udomowiają pomieszczenia, sprawiają, że są "nasze" - unikatowe. Oczywiście wszystko należy dobierać z umiarem.Kolejny krok to tkaniny. "Ubrane" wnętrze to przytulne wnętrze. Tutaj mamy szerokie pole do popisu - w ramach tkanin dobieramy: dywany, poduszki, pledy, narzuty, zasłony, rolety. Pamiętajmy o różnorodności tkanin, struktur oraz wzorów. 
Krok trzeci i ostatni to rośliny - ostatnio mamy wielki powrót dekoracyjnych roślin doniczkowych, które ożywiają i uzupełniają wnętrze. Obecnie furorę robią: figowce, palmy, monstery, drzewka oliwne oraz mało wymagające sukulenty i kaktusy. Stojące na podłodze, stołach, parapetach, jak i zwisające z sufitu. W zasadzie w tym przypadku: im więcej, tym lepiej! 


I co powiecie na takie wskazówki? Może coś dodacie? J

You Might Also Like

1 komentarze