PEREŁKA

17:21:00

Im dłużej przyglądam się dzisiejszej inspiracji, tym więcej cymesików zauważam. Jest ich sporo a nie wiem czy wszystkie już odkryłam. Po pierwsze kolorystyka – niebieskości, granaty, szarości – co więcej trzeba? Już odpowiadam – trzeba dodatku drewna. I jest drewno, naturalne drewno – w kuchni - zabudowa górna czy w postaci pojedynczych mebli – krzeseł, regału no i są też dechy na podłodze.


Zwróćcie uwagę na lamperię – w pomieszczeniach o dużej wysokości warto zastosować lamperię niekoniecznie na wysokości typowej czyli ok. 150cm a wyżej np. na wysokości 200cm – dzięki temu pomniejszymy wizualnie wnętrze. Lamperia nie musi się znacząco odcinać od reszty ściany, przejście kolorystyczne może być subtelne i niekoniecznie rzucające się od razu w oczy.Okrągłe lustra – zakochałam się w nich jakiś czas temu i nie mogę się odkochać - koniecznie więcej niż jedno i koniecznie w różnych rozmiarach.


W całym mieszkaniu chłodna kolorystyka została zrównoważona drewnem. Najlepiej to widać na przykładzie sypialni - ściany pomalowane na ciemny granat sąsiadują z zabudową z surowego drewna. Sufit pomalowany na kolor czarny – wcale nie przytłacza i nie pomniejsza pomieszczenia – oczywiście przy odpowiednich wymiarach i kolorystyce wnętrza. Pokój w zimnych odcieniach ocieplają dodatki – żółte, miedziane i złote. Również dywan wpływa na charakter pomieszczenia. 
A balkon – co tu dużo mówić – sami widzicie :)


Źródło: ENTRANCE   Zdjęcia: ANDERS BERGSTEDT


Chcecie taką perełkę? To macie przepis J


1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14

----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Kuchnia I salon mistrzostwo w kazdyn mm kazdej powierzchni, niezwykle doprecyzowane , dopasowane. Zakochalam sie w tych wnetrzach!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inspiracja w każdym calu! :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Lubię surowe, chłodne wnętrza, drewno faktycznie sporo dobrego daje w ogólnym wrażeniu. U mnie numerem jeden w tych wnętrzach okazała się sypialnia jednak. Wszystko idealnie dopięte. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi również sypialnia przypadła najbardziej do gustu. Kontrast surowe drewno - kolorystyka zrobił swoje. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

   Usuń