Problematyczne nie znaczy złe

17:20:00

Powiem Wam, że w mojej pracy wole przestrzenie trudne i niejednoznaczne. Projektowanie staje się wtedy zadaniem, równaniem z wieloma niewiadomymi. Nie sztuką jest stworzyć prawidłowo funkcjonujące wnętrze mając do dyspozycji stan deweloperski, który jest już wynikiem pracy sztabu ludzi, i w teorii przynajmniej, jest to dobrze zaplanowana baza pod wszystkie potrzeby życiowe przyszłych mieszkańców. Wyzwaniem jest przestrzeń problematyczna, która na pierwszy rzut oka (i nawet na drugi) nie jest w stanie spełnić wszystkich narzuconych wymagań. Myślę, że podobnie było w przypadku dzisiejszej inspiracji prosto z Barcelony. Zapraszam J


W dzisiejszym przypadku problematyczny był układ samego mieszkania. Wzdłuż osi, którą stanowi długi korytarz oraz podłużny pokój dzienny (zakończony balkonem) ułożone są pozostałe pomieszczenia – trzy sypialnie, kuchnia oraz łazienka. Do każdego z pomieszczeń prowadziły drzwi i właśnie pozbycie się części tych drzwi, otwarcie pomieszczeń, stworzyło całkiem inną przestrzeń. Zwróćcie uwagę, że to co było minusem tego mieszkania, stało się wręcz wyróżnikiem – podłużny charakter został podkreślony w nowym układzie poprzez półkę biegnącą wzdłuż całego przedpokoju i pokoju dziennego. Ciekawym pomysłem jest również zaznaczenie poszczególnych funkcji mieszkania poprzez lamperię – mamy trzy sypialnie (każda z lamperią w innym kolorze) oraz kącik jadalniany z czarną lamperią. Lamperia nie jest namalowana od linijki, ma bardziej luźny charakter. Oglądajcie! 


 Poniżej kilka ujęć „przed i po”, które świetnie obrazują pomysłowe podejście do wnętrza J
Źródło: MI CASA REVISTA  Zdjęcia: NESTOR MARCHADOR
 ----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Ula stan deweloperski czasami tez potrafi być nie lada wyzwaniem hihi ;) Wszystko zależy od tego kto jest w tym sztabie mądrych ludzi projektujących przestrzenie dla przyszłych mieszkańców :) Przyznaje się również, że im cięższe zadanie do wykonania tym więcej mam pomysłów i przyjemniej mi się pracuje - w końcu od tego chyba jesteśmy a dla nas to przyjemność :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, ile świetnych rozwiązań :) Najbardziej podoba mi się kącik/jadalnia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Super rozwiązana przestrzeń! Brawo! W nowym budownictwie nie ma takich ścian i nie ma co szukać pod warstwą tynku cegieł ;-) A taka obdrapana robi efekt! :-)

    OdpowiedzUsuń