Poznaj Śląskie! MCK Katowice + 4 Design Days

18:25:00

Wpis miał być poświęcony w całości 4 Design Days, ale będzie o Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach, czyli miejscu, w którym 4 Design Days się odbywały. Ciekawych samego wydarzenia odsyłam na koniec wpisu do krótkiej relacji fotograficznej.


Planując szybki wypad na 4 Design Days, nie zdawałam sobie sprawy, gdzie wydarzenie to będzie miało miejsce. Po wpisaniu w nawigację „Międzynarodowe Centrum Kongresowe” i podjechaniu na miejsce, nie mogłam uwierzyć, że jesteśmy w centrum Katowic. Nie często spotyka się budynek, który jest tak idealnie wpasowany w sąsiedztwo. A sąsiedztwo nie byle jakie, bo sam Spodek stoi tuż obok!

Centrum Kongresowe już z samej teorii to budynek mieszczący zespół sal konferencyjnych wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, jest to obiekt o dużej skali, który nie bez problemu da się wkomponować w otoczenie. JEMS architekci – projektanci całego założenia wykonali zadanie na najwyższym poziomie! Nie dość, że nowo projektowany budynek nie przytłacza okolicy, staje się idealnym tłem dla symbolu Katowic- Spodka, jest równocześnie, oprócz funkcji zasadniczej, idealnym miejscem do spędzania czasu na łonie natury w samym centrum miasta! Prostopadłościenna, bardzo graficzna, bryła budynku została przełamana zielonym wąwozem – siecią ścieżek, również o prostej formie, które prowadzą do punktu widokowego, z którego można podziwiać panoramę całego miasta.  od lewej: Szyb Warszawa - Muzeum Śląskie, osiedle "Gwiazdy" oraz Filharmonia Śląska


Nie tylko zewnętrze budynku, robi wrażenie, wnętrze również opracowane jest do najmniejszego szczegółu i jest kontynuacją geometrycznych form spotkanych w ramach zagospodarowania terenu.


Poniżej krótka relacja fotograficzna z samego wydarzenia skupiającego architektów, projektantów, producentów oraz deweloperów nie tylko z Polski J

You Might Also Like

0 komentarze