Od koncepcji po realizację - cz. II projekt funkcjonalny

17:57:00

Przechodzimy dziś do projektu funkcjonalnego. Etap ten następuje po analizie moodbaordu (jeśli go nie widzieliście, zapraszam tu). Z inwestorami zdecydowaliśmy się na dodanie odrobiny koloru do powstałej bazy. Kolor pojawi się głównie w dodatkach lub ruchowych małych meblach tak, aby była możliwość szybkiej i niekosztownej zmiany barwnego akcentu.

Podczas wywiadu dotyczącego każdego z pomieszczeń, uzgodniliśmy, że rezygnujemy z garderoby na poczet większej łazienki oraz poszerzamy otwór drzwiowy do salonu, rezygnując z drzwi. Mając na uwadze powyższe zmiany projektowe stworzyłam dwie koncepcje funkcjonalne całego mieszkania. Koncepcje różnią się od siebie głównie układem kuchni oraz łazienki. W sypialni widoczne są małe zmiany polegające na odbiciu lustrzanym planowanych elementów a domowe biuro oraz kącik wypoczynkowy są w obu wariantach identyczne, ich układ został wcześniej przedyskutowany.

W pierwszej koncepcji zabudowa kuchenna jest w kształcie litery „L” z przedłużeniem w postaci stołu jadalnianego, który będzie można odsuwać bardziej na środek pomieszczenia oraz rozkładać przy większych spędach rodzinnych. Górna zabudowa jest ciągiem zamkniętych szafek wraz z wbudowanym okapem. Jeśli chodzi o łazienkę – widoczny jest podział na dwie strefy: kąpielową (wanna ze szklanym parawanem) i dzienną (wc, bidet i umywalka). W części kąpielowej dodatkowo znajdują się dwie zabudowy, jedna z nich kryje pralkę. A tak to wygląda na schematycznych rzutach i widokach pomieszczeń:


W drugiej koncepcji, w części kuchennej, zaproponowałam barek i osobny stół, również rozkładany. Górna zabudowa w postaci wąskiego ciągu otwartych półek. Jeśli chodzi o łazienkę, tutaj  wchodzimy na bidet z wc, dalej jest wanna na całą szerokość ściany, a w części drugiej mamy umywalki z zabudową, również z ukrytą pralką.  Zobaczcie: Która z koncepcji przypadła Wam do gustu? J

Pozdrawiam,

You Might Also Like

0 komentarze