Skandynawia nie jedno ma imię!

15:43:00


Dzisiejszy post będzie przedstawiał tematykę – stylistykę, która często będzie się przewijać na naszym blogu, ponieważ jest nam bardzo bliska. Skandynawia!


To ostatnio bardzo popularny trend w projektowaniu wnętrz. Jego popularność wynika z prostoty, funkcjonalności i zastosowaniu naturalnych materiałów. To uniwersalny styl, z którego każdy może skorzystać wykańczając swój kąt, mieszkanie, dom. Jasne wnętrza (niekoniecznie duże, czego potwierdzeniem jest dzisiejszy przykład), przeważnie białe ściany, drewniane podłogi, które stają się tłem dla dodatków: głównie czarnych lub drewnianych, ale nie tylko, pojawiają się również drobne akcenty kolorystyczne… no i to „coś” co tworzy wnętrza a czego nie da się opisać.

Aby podkreślić nasze nieprzemijające (pomimo wszechobecności stylu)  zauroczenie  „skandynawskim tym czymś” , wykorzystałyśmy w nazwie naszej małej grupy projektowej – wyraz pochodzący z języka szwedzkiego - „utforma” czyli kształtować, modelować.

Ale wracając do tematu głównego, chcemy przedstawić dwa mieszkania, oczywiście „skandynawskie” mieszkania! Na stronie agencji nieruchomości Fantastic Frank można znaleźć takie cudeńka. Szwedzka agencja znana jest z bardzo kreatywnego przygotowania mieszkań do sprzedaży. Polecam przejrzenie ich oferty... fajne, ciepłe wnętrza do zamieszkania.

Pierwsze to małe mieszkanie w Sztokholmie (26m2!), dzięki białym ścianom i zastosowaniu luster sprawia wrażenie bardzo przestronnego. W drzwiach szafy dwudrzwiowej odbija się cały pokój a stolik kawowy zdaje się lewitować w przestrzeni… Kuchnia, łazienka, przedpokój to również biel i proste, ale i pomysłowe elementy wyposażenia.


Drugi przykład to wysokie, bardzo jasne, dwupokojowe mieszkanie (68m2). Jest w nim więcej przestrzeni, jak i więcej elementów wyposażenia. Mieszkanie pełne książek (ogromny regał w głównym pokoju) i sztuki na białych ścianach. Zachowana stolarka drzwiowa i okienna, drewniana lamperia w sypialni oraz  sztukateria dopełniają całość wnętrza. 


               ----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

0 komentarze