Poddasze w Gliwicach

18:01:00


Jak widać na załączonym wyżej obrazku pozostajemy w tematyce 'poddaszowej'. Tym razem wnętrze, które w 100% oddaje moje upodobania. Nic, dosłownie nic bym nie dodała, ani z niczego bym nie zrezygnowała. W dodatku wnętrze jest polskie. Żadne tam Sztokholmy czy inne Goteburgi - projekt autorstwa SuperPozycja Architekci z Gliwic. 


Cała przestrzeń poprzecinana jest mocnymi, graficznymi 'krechami' - odrestaurowanymi elementami więźby dachowej - słupami, kleszczami i mieczami. Reszta przestrzeni jest bardzo neutralna - bardzo dużo bieli, szarości z dodatkiem jasnego drewna (podłoga, stolerka okienna, elementy mebli - stołu i krzeseł).Niektóre fragmenty ścian to odrestaurowana cegła pomalowana: na biało w części dziennej oraz grafitowo w łazience - fragment ściany za lustrem.

Łazienka, w zasadzie salon łazienkowy w ciemnnieszych szarościach i grafitach ocieplonych elementami drewnianymi - super dechą - blatem podumywalkowym oraz wybudowanymi półkami. 
A tak naprawdę, to przez ostatnie zdjęcie, wnętrze to skradło moje serce :) Jak się nie mylę to źeński odpowiednik mojego Franka  ♥Pozdrawiam serdecznie,
---  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Idealne miejsce do zamieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne miejsce...patrzę i wzdycham :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo udany projekt, a cieszy oko tym bardziej, że pochodzi z rodzimego podwórka. Ciekawie wykorzystano tu zawiłości konstrukcyjne, jakich dostarcza zazwyczaj poddasze i przekuto je w atuty wnętrza. Zachwyca zwłaszcza łazienka. Jedyne co, to trochę szkoda, że na podłodze położone panele, a nie prawdziwe deski.Ale to pewnie kwestia gustu. Należę do zdecydowanych nie-fanek plastiku na podłodze, zwłaszcza w wiekowych wnętrzach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na naszą stronę www.regalia.eu. Blat, stół i drewniane wykończenia wykonane przez naszą firmę.

  OdpowiedzUsuń