Dylematy łazienkowe

17:26:00

W piątkowe popołudnie przedstawiam Wam jeden z naszych ostatnich projektów - projekt łazienki i to całkiem sporej łazienki, w której mieści się wanna o standardowych wymiarach. Przemiła inwestorka zgłosiła się do nas z prośbą o wygospodarowanie jak największej ilości schowków, szafek i zabudów, o zachowanie jak największej wanny i zastosowanie jasnej kolorystyki. Po burzy mózgów stworzyłyśmy trzy koncepcje, których wspólnym pierwiastkiem jest istniejące usytuowanie wanny (nie ma możliwości, aby zmienić jej miejsce). W każdej propozycji bazą jest biel, którą ocieplają elementy drewniane. Dodatki zaplanowałyśmy graficzne, czarne.

Poniżej inwentaryzacja istniejącej lazienki: 
Pierwsza koncepcja zachowuje istniejący układ funkcjonalny. Zabudowana została pralka a obok niej powstała dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Przestrzeń nad stelażem wc również została zabudowana. Na podłodze zaproponowałyśmy wzorzyste płytki w odcieniach szarości. W okolicach mokrych (przy wannie, na stelażu wc) zaplanowano białe błyszczące płytki "cegiełki".


W koncepcji nr 2 zmieniłyśmy usytuowanie umywalki, pralkę zabudowałyśmy w miejscu teraźniejszej toalety. Dodatkowo udało się wygospodarować miejsce na bidet. Nablatową umywalkę zaplanowałyśmy na drewnianej konsoli a nad nią lustro w drewnianej ramie. W tym układzie zabudowana zostaje przestrzeń nad stelażami od wc i budetu oraz nad pralką.


W trzeciej koncepcji misa toaletowa zmienia swoje miejsce (ta zmiana wymaga konsultacji z instalatorem - w zależności od położenia pionu kanalizacyjnego, układ ten będzie możliwy do zrealizowania). Umywalka pozostaje na tereżniejszym miejscu a pralka zostaje zabudowana. Na podłodze zaproponowałyśmy płytki ceramiczne (bardzo udanie) imitujące marmur Carrara. W tej koncepcji zaplanowałyśmy dużą ilość otwartych, drewnianych półek.

Inwestorka już zdecydowała, a Wy która wersję wybralibyście? J

 Pozdrawiam i udanego weekendu życzę!

You Might Also Like

1 komentarze

  1. trudny wybór, podoba mi się zarówno pierwsza, jak i druga koncepcja ale chyba ze wskazaniem na pierwszą, jakoś tak dużo przestrzeni jest w łazience, a to cenię najbardziej! :)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń