Wnętrze prywatne w trakcie realizacji

10:09:00


Przedstawiamy dziś wnętrze prywatne w trakcie realizacji. To pomieszczenie jednoprzestrzenne w domku jednorodzinnym, które łączy ze sobą funkcję kuchni, jadalni oraz pokoju dziennego, co widać na schematycznym rzucie. Znajdujący się po środku przestrzeni słup, pokryty płytkami dekoracyjnymi ręcznie formowanymi, porządkuje każdą z funkcji. Wnętrze zaplanowane jest w naturalnych odcieniach: bieli i szarościach ocieplonych drewnem.
Ze względu na stopień wykończenia dziś skupimy się głównie na kuchni. Drewno pojawia się tutaj w postaci blatu. Biała zabudowa kuchenna została wykonana na wymiar, natomiast dębowy blat został zakupiony w Ikea (Ikea Akerby) i dostosowany do wnętrza.

Posadzki w części wypoczynkowej oraz w jadalni będą pokryte dębową deską barlinecką, w kuchni podłoga, ze względu na ogrzewanie podłogowe, została już wykończona szarymi płytkami ceramicznymi Paradyż Pulso. Kuchnia została tak zaplanowana, aby było wystarczająco dużo przestrzeni – przy otwarciu zmywarki, dwie osoby będą mogły poruszać się bez przeszkód. Wyspa jest dwustronna, od strony kuchni jak i jadalni znajdują się szafki. Od strony ciągu kuchennego znajdują się obszerne szuflady, a od strony stołu szafka np. na zastawę.

Okna w całym jednoprzestrzennym wnętrzu znajdują się tylko na jednej ścianie (witryna przesuwana i tradycyjne drzwi balkonowe prowadzące na taras), nad kuchnią zostało zaplanowane okno dachowe doświetlające całość pomieszczenia.

Mocnym akcentem kolorystycznym w kuchni, lecz również funkcjonalnym, jest część ściany spiżarni, pomalowana farbą magnetyczną i tablicową. 


You Might Also Like

0 komentarze