Nie tylko Skandynawia

16:49:00

Nie tylko Skandynawia mi w głowie ostatnio. Oczywiście dalej cenie jej minimalizm, naturalne materiały, ponadczasowość i uniwersalność. To się nie zmieni. Skandynawski styl, jak dla mnie, jest idealny jako baza do wnętrza. Białe ściany, drewno na podłodze – to jakby wnętrzarska biała kartka. Podstawa do dalszych poczynań i decyzji.


Jednym z kierunków, który można wybrać urządzając wnętrze, zapełniając tę białą kartkę, jest ten, który chciałabym Wam dziś pokazać. Dzisiejsze wnętrze jest bardzo kolorowe i bardzo eklektyczne  - nie potrafię znaleźć innego określenia. Wiem, że jest ono bardzo szerokie. Sami po obejrzeniu zdjęć, przyznacie, że jest to nietypowe wnętrze. Projekt hostelu w Walencji stworzony przez studio projektowe Masquespacio (możecie ich kojarzyć z „ombre” szkoły językowej – pamiętacie?). Każdy z pokoi urządzony jest w innym stylu, tak aby dogodzić gościom – ich zróżnicowanym gustom i osobowościom. Jest pokój dla surfera, muzyka oraz miłośnika stylu etnicznego. Tak różne wnętrza a jednak spójne. Wszystko łączą nietuzinkowe połączenia kolorystycznie. Zauważcie, jak wiele można zdziałać samą farbą we wnętrzu. Oczywiście baza dla wnętrza nie była tutaj byle jaka. Cementowe posadzki, nienaruszona sztukateria, wysokie pomieszczenia, odrestaurowana posadzka okienna i drzwiowa. Na niepowtarzalność tych wnętrz ma wpływ również fakt, ze wszystkie meble (oprócz krzeseł i foteli) oraz wszelkie dekoracje zaprojektowane były dla hostelu przez Masquespacio. Zapraszam na wycieczkę do krainy koloru!
Hostel: VALENCIA LOUNGE HOSTEL        Projekt: MASQUESPACIO

Zdjęcia: LUIS BELTRAN               ----  Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów  ----

You Might Also Like

6 komentarze

  1. Moim zdaniem różne pokoje w motelu/hostelu to doskonały pomysł. Dzięki temu goście mogą chociaż trochę poczuć się jak w domu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda – pomimo personifikacji pokoje nie tracą na przytulności. A przy tym stylistyka całego hotelu pozostaje spójna – to jest nie lada osiągnięcie projektantów. Pozdrawiam :)

      Usuń
  2. uwielbiam takie geometryczne rozwiązania, a ta beżowa sypialnia boska!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Beżowa, naturalna sypialnia u mnie również w pierwszej trójce ;) Pozdrawiam!

      Usuń
  3. sporo się tu dzieje ale jestem zwolennikiem tego typu wnętrz więc zdecydowanie na plus ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No nie są to minimalistyczne wnętrza ;) Trzeba lubić taką ilość detali i elementów. Z drugiej strony nie są przesadzone, wszystko jest dopracowane co do najmniejszego szczegółu. Jak dla mnie majstersztyk ;)

      Usuń